Здраво тело

Чудо од лек: Ги отстранува сите проблеми со зглобовите!

Некогаш овие проблеми лесно се решавале со помош на неколку лековити состојки коишто, обично, ги имате во вашиот дом.

За подготовка на овој природен мелем е потребно:

– мед
– сенф
– сол
– сода бикарбона

Подготовка:

Измешајте по една лажица од секоја состојка и добро измешајте да добиете хомогена смеса. Мелемот ставете во празна амбалажа и чувајте го во фрижидер.

Примена:

Нанесете го мелемот на болното место, врз него ставете пластична кесичка, а потоа замотајте волнен шал. Држете го така мелемот минимум 2 часа. Третманот е најдобро да се спроведува пред спиење, така што мелемот ќе биде на болното место во текот на ноќта. Наутро, едноставно исплакнете го местото.

За најдобри резултати, повторувајте го третманот 4-5 последователни дена.

Напиши коментар