Мода

Црно-бeла комбинација која едноставно ја обожавамe

Доколку денес сакате да изгледате сензационално, но немате идеа што да облечете на работа или лежерно дружење во град, размислете за класична комбинација од црн фустан и бели патики.. Оваа класика ја вадиме од плакарот секогаш кога сме во модна криза и немаме идеа што да облечеме, а резултатот секогаш е одличен. Бројни модни уреднички, street style ѕвезди и блогерки ја обожаваат оваа комбинација затоа што во неа можат да се појават секаде и да остават дојам на fashionist-ки. Со добар мејкап, совршено стилизирана коса, и модерна ташна – оваа комбинација функционира во сите прилики и никогаш не излегува од мода.

desktop224_840_472

desktop225_840_472

desktop227_840_472

desktop226_840_472

Напиши коментар