Cafe Del Mar

Да, возможно е! Ослабете 3 килограми за 5 дена со помош на овој чудесен сок

За сите оние кои сакаат на брзина да изгубат неколку килограм, овој пијалак е идеален бидејќи со него во рок од 5 дена се намалуваат до 3 килограми.

Состојки:

  • 1 Рака магдонос
  • 1 Лимон
  • 1 чаша вода

Подготовка:

Исечкајте го ситно магдоносот, најдобро во блендер, исцедете го сокот од лимон и додајте ја чашата вода.

Начин на консумација:

Сокот треба да се пие секое утро на празен стомак, само 5 дена, а после тоа направете пауза од 10 дена. Магдоносот го подобрува варењето и така ни помага побрзо да се ослободиме од насобраните течности во организмот. Ако сокот со вода ви е здодевен, можете да додадете и јогурт и да го пиете попладне.

Напиши коментар