Мода

Ѕвезди кои во јавност облекоа свилена наметка за по дома

Еден од модните трендови кои често се враќа е носењето долна облека во јавност. Но, овојпат не е така провокативно како што звучи.

zvedi-koi-vo-javnost-oblekoa-svilena-nametka-za-po-doma-001.jpg

Се работи за елегантни, свилени и сатенски наметки кои се носат врз фармерки, кошули и тесни фустани.

Посебно актуелни се во гардероберот на сестрите Кардашијан, но и во трудничкиот стил на Криси Тајген.

Па, ако ви затреба наметка, знаете каква да одберете:

Напиши коментар