Cafe Del Mar

Ефикасни и здрави тродневни диети

Постојат два вида на тродневни диети со кои можете да се решите од Вишокот килограми без главоболки. За овие три дена, би требало да загубите 1,5 до 2 килограми.

Прв вид тродневна диета:

За храната да Ви биде повкусна, можете да додадете зачини, сол, пипер, лимон, оцет, сос од соја, сенф и кечап.

1. Ден

Појадок – кафе или чај, половина грејпфрут, тост со лажичка путер од кикирики

Ручек – 50 грама туна, тост, засладено црно кафе

Вечера – 100 грама немасно месо, 100 грама мркве, 1 јаболко

2.Ден

Појадок – засладени црно кафе или чак, јајце, половина банана, тост

Ручек – 100 грама свежо сирење или туна, 8 крекери

Вечера – 100 грама немасно месо, 100 грама брокули или спанаќ, 50 грама моркови, банана

3. Ден

Појадок – кафе или чај, 5 солени крекери, 30 грама сирење, јаболко

Ручек – варено јајце, тост, засладени црно кафе или чај

Вечера – 100 грама туна, 100 грама моркови, 100 грама карфиол, 100 грама диња

Втор вид тродневна диета :

1. Ден – сокови, чаеви, вода…

Наместо јадење, во текот на денот испијте 2 литри овошен сок, 1 литар незасладен чај од билки и 1 литар вода. Шеќерот од овошниот сок долго ќе Ве држи сити и ќе ги спречи честите напади на глад.

2.Ден – Зелено овошје и зеленчук…

Наместо припремени оброци, изедете 2 килограми зелено овошје или зеленчук ( брокули, јаболка, зелена салата ). Зеленчукот може да го варите.

3.Ден- Ориз…

Интегралниот ориз ќе Ве држи сити, но може да послужи и белиот. Дневната количина нека не надминува 200 грама ориз. Можете да додадете сол, пипер, лимон, оцет, сос од соја, сенф и кечап.

Напиши коментар