Мојата кујна

Експрес брзи солени коцки со сирење

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1 чаша јогурт
  • 200 гр сирење
  • 18 лажици брашно
  • 1 кесичка прашок за печиво
  • 100 мл масло
  • сол

Начин на подготовка:

Со миксер разматете ги јајцата, додајте јогурт, масло, сирење, лесно разматете со миксер.

Измешајте брашно помешано со прашок за печиво, посолете и лесно соединете со лажица.

Намастете плех (средна големина) и посипете со брашно, па ставете ја смесата. Печете во добро загреана рерна на 180 степени околу 25 минути.

Оставете да се излади. Сечете на коцки и послужете.

Напиши коментар