Sweet Home

Елегантен апартман во Њујорк

Овој софистициран апартман се наоѓа во Трибека, кварт на Менхетен, Њујорк. Ова е дом за луѓе вљубени во градскиот живот, опкружен со ресторани, бутици и луксузни спа центри.

Апартманот има 3 спални, дневна, кујна и 2 бањи, а се простира на површина од 173 метри квадратни. Внатрешноста е мирна и елегантна. Се одликува со многу екстравагантен и стилски дизајн. Ќе најдете големи вазни по подот, интересни уметнички дела и плакари, кои се скриени во зидовите во дневната соба. Станот изобилува со природна светлина што доаѓа од огромните прозорци. Погледнете неколку фотографии од овој модерен елегантен апартман.

Напиши коментар