Мода

Гардеробата со бојата на вино ги заработи симпатиите на модните генијалци

Секоја од нас сака да биде заслепувачки убава. Многу од дамите се заинтересирани за модните трендови и со задоволство ги следат. Додадете и вие доза на сексапил и убавина во вашата гардероба со разновидна облека во бордо. Сите нијанси на бордо, од бледо до темно идеално се комбинираат со сива и бела боја.

Гардеробата со бојата на вино ги заработи симпатиите на модните генијалци и ќе биде страшно актуелна во текот на студените месеци.

Бордото е една од вечните модни трендови за секоја сезона. Оваа година, сепак таа е испирирана од ретро стилот. Taa е класика веќе со години и никогаш нема да биде целосно заборавенa.

Напиши коментар