Cafe Del Mar

Јогурт диета

Секој ден појадокот,претпладневната и попладневната ужина се исти, а ручекоти вечерата се разлчни. Вечерата не треба да се конзумира по 19 часот. Во текот на денот треба да ипиете 2 литри вода,но може и чај или природна лимонада. Вежбајте дневно по 30 минути.

Појадок: 150-200мл. јогурт со 1 лажица житарки

Претпладневна ужина:1 чаша јогурт и овошје по желба

Попладневна ужина: 1 чаша јогурт

1 Ден

  • Ручек- Варен или печен компир, 50 гр. варено говедско месо, варена брокула прелиена со 2 лажици јогурт.
  • Вечера- Исто како и ручекот, без месото и 1 чаша јогурт

2 Ден

*  Ручек: Мешана салата со 50 гр. туна. Салатата да се прелие со јогурт, оцет и малку сол.

*  Вечера: Крем супа од аспарагус и малку јогурт

3 Ден 

* Ручек: Овошна салата, прелиена со јогурт. Засладете со прав од стевија.

* Вечера: банана прелиена со јогурт, 2 лажици слатка павлака

4 Ден

*  сос од спанаќ, пире компир зачинето со масло, 100 гр. пилешки стек

*  спанаќ, пире компир половина од ручек, 1 јогурт

5 Ден

* Ручек: Парче пица, чаша лимонада

* Вечера: пола парче пица и 1 чаша јогурт

6 Ден

* Ручек:рижото со пиперки, зелена салата, 1 јогурт

*Вечера: рижото и салата(половина од ручекот)

7 Ден

* Ручек:крем супа од брокула, 150 гр. ослиќ, салата од краставица, јогурт и сенф

*Вечера: мешана салата, 1 јаболко,1 чаша јогурт

 

 

Напиши коментар