← НАЗАД НА БОЗА

Јогурт салата од печени тиквички

Јогурт салата од печени тиквички
838 Читања

Потребни намирници:

2 тиквички

1 канче кисело млеко

2 супени лажици урда

3 парчиња лук

Свеж копар

Бибер

Сол

Излупете ги тиквичките, исечете ги на коцки и посолени ставете ги во намачкана тава со масло да се запечат. Печете ги малку, добро е додека добијат златна боја.

Киселото млеко и урдата се мешаат, се додава сол, бибер, исецкан копар и смелениот лук. Тиквичките се сервираат полеани од горе со смесата од кисело млеко.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk