Убавина

Како да направите мат лак за нокти, за само 5 минути

Мат лакот е најновиот тренд кој секоја жена мора да го проба. Доколку сами се грижите за негата на вашите нокти, направете мат лак за само неколку минути.

Потребни состојки:
Мал сад за мешање
Чечкалица
Лак за нокти
Пченкарен скроб

Постапка:
Во садот промешајте ги лакот и пченкарниот скроб со чечкалицата. Убаво измешаната смеса со помош на четка аплицирајте ја на ноктите. Внимателно нанесете подебел слој и оставете ја смесата убаво да се исуши. Постапката за отстранување е иста како и кај обичните лакови, ацетон.

Напиши коментар