Убавина

Како да си ги направите популарните боксерски плетенки?

Фризурата која не потсетува на детството во моментот е вистински хит на социјалните мрежи и помеѓу познатите трендсетерки.

Станува збор за „boxer“ плетенки какви ги обожаваат Ким и Клои Кардашијан, Кеjти Пери, Џенифер Лопез, Кајли Џенер, Ријана, Рита Ора и други познати убавици.

landscape-1452024562-braid-front-back

Покрај тоа што се идеални за во деновите кога не знаете каква фризура да направите, тие се одлични и за тренинг во теретана, но и за елегантни пригоди бидејќи даваат посебен изглед.

rita-ora-boxer-braids

Погледнете го видеото од кое ќе научите како на едноставен начин да ги направите плетенките кои во моментот владеат на социјалните мрежи.

Напиши коментар