Мода

Класични парчиња пролетна гардероба

Како да не е доволно што излезе сонцето и што целиот ден можете да го минете со лесна облека на себе, вие сакате да знаете баш се – па и тоа како да се облечете оваа пролет. Што било главна инспирација на модната заедница и што ќе се носи во овие пријатни пролетни денови…

Клучниот збор е комбинација, а се комбинира нешто старо и нешто ново, а за оние најсмелите има уште едно правило – ќе се носи се што сте носеле и минатата пролет, но на малку поинаков начин!

Ако сте љубител на модата од седумдесеттите години и ако по некоја случајност имате некое парче гардероба од тогаш – имате среќа! Погледнете ја нашата галерија и инспирирајте се:

Бела кошула секогаш и секаде!

Bela-košulja-660x462

Бело одело

Belo-odelo-660x451

Фустан-кошула

Haljina-nalik-na-košulju-660x990

Макси фустани

Maksi-haljine-660x657

Гардероба која наликува на униформа на стјуардеса

Nalik-na-stjuardese-660x439

Еден број поголем камел мантил

Mantil-kamel-boja-660x439

Модерни светли принтови

Moderni-print-660x439

Панталони со широки ногавици

Pantalone-širokih-nogavica-660x990

Геометриски принтови

Printovi-660x658

Сафари стил

Safari-danas-660x990

Прешивачи на џинс

Zakrpice-na-džinsu-660x330

Широки риги во тегет или црвена боја

Široke-pruge-660x447

Напиши коментар