Мојата кујна

Крцкави однадвор и меки одвнатре: Тајната за совршениот помфрит

Иако не се баш најздравиот избор, сепак, за многумина, пржените компири се секогаш одлична идеја! Дури и доколку сте на строга диета, можете понекогаш да си го препуштете ова мало задоволство, па дури и по цена да надополните со двојно вежбање.

Но, не секој знае како до го подготви совршениот помфрит. Во видеото подолу се наоѓа совршен туторијал во кој е откриена тајната на беспрекорниот вкус.

Напиши коментар