Мојата кујна

Крем тестенини со кашкавал

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 2 чаши тестенини од житарици

* 2 чаши рендан гауда кашкавал

* 1/2 чаша кисела павлака

* 1 лажиче снеф

* 1/2  лажиче лук во прав

* 1 лажиче маслиново масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  • Сварете ги тестенините според упатството од паковката.
  • Ицедете ги и вратете ги во тенџерето.
  • Додадете го изреднданиот кашкавал и мешајте додека не се стопи.
  • Додадете ја киселата павлака, лукот, сенфот и маслиновото масло.
  • Измешајте убаво и служете го топло.

Напиши коментар