← НАЗАД НА БОЗА

Le Coquelicot – Куршевел, Франција

Le Coquelicot – Куршевел, Франција
888 Читања

Британскиот принц Хари, претседателот на Казакстан Нурсултан Назарбајев и руските олигарси се дел од листата на гости кои го посетиле овој „Париз на снег“.

Ова е луксузно прибежиште каде што познатите можат да избегаат од папараците и да уживаат во 10 метри долгиот базен, сауна и просторија за масажи. Елитниот апартман вклучува батлер, приватен транспорт со авион.

Цена – од 38 950 евра за една седмица.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk