ШоуБиз

ЛИМА ИЗГЛЕДА СОВРШЕНО ВО ОВАА КОМБИНАЦИЈА!

Адријана Лима во неделата вечерта се појави во Мајами НА церемонијата наречена “Мајами градски балет”, чиј почесен гостин. Еден од најдобрите платени ангелите на Викторија одржа говор на кој присуствуваа голем број луѓе од Бразил.

Убавата  Бразилка  уште еднаш ја покажа својата секси страна. Иако ние сме навикнати дека  и во спортска облека  изгледа одлично , во овој фустан таа изгледа совршено.

Овој модел, убава жена и мајка, на црвениот тепих пристигна во некој чуден бел фустан со додатоци во црвена боја.

Белиот фустан со длабок шлиц  само го  нагласи нејзиниот сексапил, додека долги ракави ја направија да изгледа грациозно и елегантно. Лима во оваа прилика  одбра Валентино црвени сандали и мала црвена плик чанта.

Напиши коментар