Мојата кујна

Лимон торта со крем јогурт

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 кафена лажичка прашок за пециво

½ кафена лажичка сол

1 чаша путер, стопен на собна температура

1 чаша шеќер, плус ¼ чаша за глазурата

4 јајца

2 кафени лажички екстракт од ванила

¼ чашка сок од лимон за тортата и ¼ чашка за сируп и 2 лажици за глазурата

½ чашка крем јогурт

Кора од 1 лимон

½ чашка шеќер во прав

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во мал сад измешајте ги брашното, прашокот за пециво и солта

Во садот на миксерот ставете го стопениот путер и чашата шеќер додека не се изедначат. Потоа додадете ги јајцата, едно по едно, а по нив и ванилата.

Полека ставете ги сувите состојки и мешајте ги за да се изедначат. Додадете го сокот од лимон, кората и јогуртот и измешајте ги во миксерот со ниска брзина. (путерот нема да биде целосно стопен, но тоа е во ред)

Истурете ја смесата во тава (22cm) подмачкана со путер и брашно. Печете на 160°C, околу 75-90 минути.

За сирупот:

Измешајте ¼ чашка сок од лимон и ¼ чашка шеќер, додека шеќерот не се стопи

За глазурата:

Постепено додавајте го сокот од лимон во шеќерот во прав, додека не го добиете посакуваниот прелив

На крај:

Топлата торта ставете ја на решетката и прелијте ја со сирупот. Посипете ја глазурата. Служете ја тортата топла или на собна температура.

Напиши коментар