Cafe Del Mar

Магичен пијалок за слабеење од зелен чај и нане

Популарниот американски Доктор Оз осмислил ефикасен пијалок за слабеење. Доктор Оз во кој верува цела Америка но и многу негови фанови ширум светот многу пати ја докажал големата моќ на зелениот чај особено за прочистување на организмот и одржување на виталноста. Затоа не не изненадува тоа што зелениот чај е основа за магичниот пијалок за слабеење кој го осмислил овој популарен лекар. Портокалот и нането во комбинација со зелениот чај е формула која го активира метаболизмот и го чисти организмот па е идеален за оние кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми.

Доктор Оз често истакнува дека само еден филџан зелен чај дневно прави чуда – го забрзува метаболизмот за 12%, го регулира нивото на шеќер во крвта, го намалува ризикот од инфаркт и разни облици на тумор, го зајакнува имунитетот и го подобрува расположението.

Состојки:

1 л вода

5 кесички зелен чај

1 портокал

Грст свежо нане

Во врела вода додадете 5 кесички зелен чај. Оставете да отстојат 5 минути па оставете чајот да се олади. Портокалот исечете го на кришки. Во голема тегла исипете го чајот и додадете ги парчињата портокал и нането. Затворете ја теглата и оставете преку ноќ состојките да се соединат. Следниот ден се пие целиот чај. Доктор Оз препорачува по една чаша од овој пијалок пред јадење, наутро на гладно и остатокот да се испие навечер пред спиење и ветува дека набрзо ќе ја добиете битката со килограмите.

Напиши коментар