Новости

Моќен настап на Џеј Ло во шоуто на Џими Фелон

Џенифер Лопез заедно со Лин-Мануел Миранда ја испеа песната „Love Make the World Go Round“ посветена на жртвите од Орландо во Њујорк, а сега, нејзината мисија продолжува и на шоуто на Џими Фелон.

Песната беше објавена во чест на жртвите на нападот во Орландо, а Џенифер Лопец, Миранда и „Epic Records“ сите пари од заработката на iTunes ќе ги донираат на „Hispanic Federation for the Somos Orlando Fund“.

По настапот во Њујорк сега имаме можност да ја погледнеме Џенифер Лопез во уште едно моќно издание на шоуто на Џими Фелон…

Напиши коментар