Новости

Може да му биде ќерка, но италијанскиот милијардер има сопруга 30 години помлада од него

Но, не може да ја сочува. 36 годишната манекенка Елизабета Грегорачи, сопруга на италијанскиот милијардер, некогашниот плејбој Флавио Бријаторе, на Миконос предизвикува воздишки…

Заколнатиот ерген и младата манекенка, на изненадување на многумина, се венчаа пред седум години.

Најпознатиот плејбој во Италија стана сопруг на 30 години помладата манекенка.

manekenka 1

Пред 5 години добија син.

Сопственикот на тимот Рено во Формула 1 и манекенката заедно со нивниот син Нејтан  деновиве одмораат на плажите во Миконос.

manekenka 2

Бракот со прекрасната Елизабета стави крај на љубовните скандали кои го следеа Флавио.

Најпозната е неговата  врска со манекенката Наоми Кемпбел но и бурната романса со Хајди Клум со која пред 11 години ја доби ќерката Лени.

manekenka 3

Сега, на 66 години, тој е примерен сопруг на занесната Елизабета.

 

 

Напиши коментар