Cafe Del Mar

Најбрзата диета со мед: Изгубете 2 до 3 килограми за три дена!

Поради големиот број на хранливи состојки, медот треба да го конзумирате секој ден, а каков е за држење на диета – дознајте сами! Нутриционистите советуваат пред почетокот на диетата да користите мед со проверен квалитет, а предонста е дадена на темните видови на мед.

Доколку ја следите оваа диета, можете да изгубите 2 до 3 килограми за само 3 дена!

ПРВ ДЕН

Појадок: 2 меко варени жолчки од јајце измешајте со една лажичка мед. Со оброкот пиете чај со лимон или кафе (без шеќер).

Ручек: 100гр сирење плус 50гр варени моркови плус 50гр броколи плус 50гр варен карфиол. Сето ова изматете го во блендер и направете крем. Додаток – чај или кафе со едно лажиче мед.

Вечера: Чаша бистра супа од зеленчук, едно парче интегрален леб и 1 јаболка/крушка/портокал.

Пред спиење чај со лимон.

ВТОР ДЕН

Појадок: Исто како првиот ден.

Ручек: Направете крем од едно меко варено јајце, лажица мед и 100гр младо сирење. Со оброкот пиете чај со лимон или кафе.

Вечера: 150гр риба или пилешко филе, мала чиноја од зеленчук и чај со лимон.

ТРЕТ ДЕН

Појадок: Исто како првиот ден плус едно јаболко.

Ручек: 50гр сирење. едно парче интегрален леб и чинија свеж зеленчук со лимонов сок.

Вечера: 300гр варен зеленчук, едно меко варено јајце и чаша чај со една лажица мед.

Напомена: Секој ден обавезно изедете половина лимон.

Напиши коментар