← НАЗАД НА БОЗА

Највкусните печени компири со сланина

Највкусните печени компири со сланина
922 Читања

ПОТРЕБНИ СОСОТОЈКИ:

* 1 кг компири

* 50 гр сланина

* Сол

* Сирење

* Кисела павлака

Подготовка:

Компирите се мијат, се сечат на пола и се посолуваат. Врз секоја половинка компир се поставува тенко парче сланина. Се пече на 200 степени додека компирите не добијат златно кафена боја. Се сервираат топли, со младо сирење и кисела павлака.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk