Art & Crafts

Намалете ја болката поради тврдите стапала со овој едноставен рецепт

Со рецептот кој ќе ви го напишаме денес, можете да ја намалите болката во стапалата, како сега да сте излегле од козметички салон. Рецептот се прави од сода бикарбона, за која знаете дека има антисептички својства, ја намалува тврдоста на водата и благотворно делува на кожата на петите.

Рецепт:

Потребни ви се три лажици сода бикарбона и четири литара вода. Растопете ја содата во врела вода и држете ги нозете една 15, 20 минути во неа. После тоа, истрлајте ги со камен за пети и намачкјте ги со хидрантен крем. Облечете чорапи и преспијте ја вечерта со нив. Третманот правете го седум дена. После тоа направете пауза од седум дена и пак повторете ја постапката. Вкупно да бидат три третмани.

 

Напиши коментар