Мојата кујна

Направете колач со бела и црна чоколада без печење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

300 гр црна чоколада

300 гр бела чоколада

1 конзерва млеко

6-7 парчиња кекс

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во црното чоколадо ставете половина млеко, па ставете во микро да се соедини и стопи. Кексот издробете го на покрупни делови и додадете го. Ставете го сето тоа во тепсија да се стегне.

Потоа растопете ја белата чоколада, и остатокот од млекото и растопете ја во микро, па ставете ја преку црната чоколада.

Замрзнете во фрижидер.

Напиши коментар