Art & Crafts

Направи си сама дизајнерски чевли

Четка и малку црвена боја е се што ви е неопходно за да ги претворите обичните чевли во луксузни и дизајерски како оние добро познатите на Кристијан Лобутин со карактеристичниот црвен ѓон.

Светски познатиот дизајнер Кристијан Лобутин секогаш знае што е потребно за да се разликува од останатите.

Црвено обоениот ѓон е негов изум но цената на оваа мода не може да си ја дозволиме сите.

Затоа претставничките на нежниот пол решија да изразат креативност, штедејќи и пари при тоа, бојадисувајќи го ѓонот со црвена боја.

Фантастичниот црвен ѓон, изум на Лобутин се појави за прв пат во 1992 година.

Тогаш се родил светски познатиот бренд кој учествува во гардероберот на сите холивудски ѕвезди.

Често ги нарекуваат моделите на дизајнерот „чевли за избраните“ но тоа веќе се смени.

Жените почнаа да купуваат црвена боја ( лак за нокти врши одлична работа ) и сами изработуваат ултра модерни чевли за малку пари.

Прекрасен чифт високи обувки с марка "Лубутен"

Още един чифт стил и класа от Кристиан Лубутен.

Напиши коментар