Мојата кујна

Направeте крцкав чипс за само 3 минути (Видео)

Сакате чипс и затоа сте подготвени да дадете неколку стотки месечно, само за да уживате во вкусот на крцкавите компирчиња.

Дека оваа навика не е здрава, веќе сигурно знаете, но она што не го знаевте е дека истиот чипс можете да го подготвите дома во многу поздрава варијанта.

Ви треба само микробранова печка, неколку компири, маслиново масло и ова видео:

Напиши коментар