Здраво тело

Непроценлив лек – за 7 дена целосно обновување на коски, тетиви, зголобови и отстранување на болки!

Здравствени експерти нагласуваат дека големо влијание на појава на болки во рамениците, нозете и зглобовите има неправилното држење на телото, па првиот совет е да го поправите држењето, тоа барем не е тешко.

Во оваа статија ви пренесуваме рецепт кој ќе ви помогне да ја ублажите болката, и да ги зајакнете коските. Ако страдате од болки во рамениците, зглобовите, нозете и вратот, тогаш ова е идеален рецепт за вас.

Купете 150 гр желатин што се јаде, може да го пронајдете во било која продавница. Во вечерните часови измешајте полни две лажички желатин (5 гр) со четвртина шолја ладна вода и оставете да отстои надвор од фрижидер. Желатинот ќе стане желе.

Наутро испијте ја смесата така што ќе ја измешате со нешто што ви одговара (пр. сок, млеко, јогурт, чај).

Желатинот помага кај болки во рамењата, зглобовите, нозете и вратот, и после недела дена од овој третман, состојбата значајно ќе ви се поправи.

Третманот би требало да трае месец дена, и после пола година пак да се повтори. На овој начин ќе го вратите природното „подмачкување“ на зглобовите.

Желатинот е високо квалитетен лек и нуди широк спектар на здравствени предности:

-Ги зајакнува зглобовите и срцето
– Го зајакнува метаболизмот
– Ја подобрува менталната способност
– Го подобрува тенот
– Дава еластичност, ги зајакнува тетивите и лигаментите
– Спречува остеопороза и остеоартритис
– Ја подобрува кожата и структурата на косата
– Моќен ефект во третманот на дисплазија

Овој третман ќе ја елиминира болката и вкочанетоста во рок од 7 дена. За месец дена ќе се чувствувате многу подобро, а болката целосно ќе исчезне.

Напиши коментар