Убавина

НЕВЕРОЈАТНО: БОТОКСОТ СТАНА НОВ ТРЕНД, ЕВЕ ЗОШТО!

Тешко е да се замисли дека некој вбризгува ботокс . Сепак, жените од целиот свет тоа го прават,  и многу светски портали  за убавина го потврдуваат тоа дека оваа постапка стана вистински хит!

 

По вообичаените ботокс на лицето, тоа стана мода , ботоксот многу девојки го вметнуваат  во нога или подрачјето под рацете, со цел да се спречи прекумерно потење, а сега тоа е дојде до темето и затоа што, верувале или не – фризура!

Жените се уморни после напорниот ден или тренингот во салата и треба да се подобри  косата, и како да се оди на лекар на таквите третмани.

Ботоксот го  спречува потењето на главата, така што изгледот на  косата од салон, останува недопрен и не треба да ја средувате вашата коса повторно.

Можеби ни звучи лудо, но ако сте решени да го направите тоа, ние предлагаме најпрво да се консултирате со  експерт.

Напиши коментар