← НАЗАД НА БОЗА

Одберете ја иделната фризура за вашата венчавка

Одберете ја иделната фризура за вашата венчавка
1083 Читања

Венчавката е веројатно најважниот настан во животот на поголемиот број на жени.

А избирањето на фризурата на венчавката е една од сигурно најважните работи кои треба на време да се испланираат.

Изборот на фризурата за младенките е огромен, од преубавите пунџи и елегантни кадрици до класичните подигнати фризури.

Која е правилната за вас? Првата е таа која одговара на вашата личност, се совпаѓа со венчаницата и најважно е да прилега на обликот на вашето лице.

Еве некои предлози:

Украсна дијадема и цвет

Коса подигната во пунџа и долга коса со токи

Круна на пуштена коса

Украсна шнола во коса

Ружи во пунџа

Венче во пунџа

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk