Мода

Овој модел на панталони го освојува светот

Овие денови на улиците на Њујорк фотографите фатиле две познати манекенки во интересен модел на патолани кои оваа сезона ќе биде апсoлутен хит.

Искинатите фармерки ги обележиле минатата година, а ни оваа сезона нивната популарност не се смирува. Меѓутоа, познатите девојки го ставиле својот искинат џинс во гардероберот и облекле во еден доста поинаков модел на пантолани…

Акцент на овие стајлинзи дефинитивно се широките пантолани со висок струк, кои имаат деловен тон, што е одличен избор за сите деловни жени кои не сакаат класични парчиња и комплети, а сепак на своето работно место мораат да се придржуваат до одреден кодекс на облекување.

Но, ако ги комбинирате со популарниот „crop top“ и обичните маички, можете да ги носите и за опуштени пригоди. Тоа го докажуваат и следниве дами…

2-nov-model-na-pantolani-koj-vrtoglavo-go-osvojuva-svetot-keif.mk

Напиши коментар