Cafe Del Mar

Овој напиток топи половина од вненесените калории после оброкот

Грејпфрутот е богат со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топат килограмите…

Потребни состојки:

-1 грејпфрут
– 1 мала лажичка органски мед

Подготовка:

Грејпфрутот исечете го на половина и отстранете ја пулпата. Потоа ставете го во блендер и заедно со медот блендирајте отприлика околу една минута.

Оваа мешавина содржи доста благотворни состојки како на пример пектин, којшто го намалува нивото на холестеролот и го регулира метаболизмот, како и ликопен којшто ги исфрла токсините од телото.

Течноста испијте ја 20 минути после оброкот и ќе согорите половина од калориите коишто тукушто сте ги внеле, а покрај тоа ќе го намалите и притисокот, но и ќе делувате превентивно на кардиоваскуларните заболувања, ќе го зајакнете имунолошкиот систем, а освен тоа, ќе се ослободите и од вишокот на килограми.

Напиши коментар