Мојата кујна

Печени кришки со сирење и лук

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

– 1 француски леб

– 100 г. путер на собна температура

– 200 г. гауда сирење

– 2 лажици маслиново масло

– 2 чешниња лук

– прстофат сол

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Исечете го лукот на половина и истријте го на лебот.

Изрендајте го сирењето и помешајте го со путерот и маслиновото масло.

Намачкајте ги кришките леб со смесата и наредете ги во тепсија.

Печете во рерна загреана на 250 степени, 5 минути.

Напиши коментар