Cafe Del Mar

Пијалок кој заменува 100 стомачни

Верувале или не, овој пијалок делува исто како 100 стомачни, но за разлика од нив, во него ќе уживате додека го правите.

Потребно ви е 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и малку морко оревче.

Сите состојки ставете ги во блендер и соединете ги убаво.

Препорачливо е веднаш да се испие, но доколку не можете веднаш да ја консумирате, може да ја чувате во фрижидер максимум 2 часа.

Овој пијалок помага во топење на маснотиите, а доколку паралелно вежбате, тој само ќе го засили ефектот на топењето на мастите.

Напиши коментар