Убавина

Прашок за печиво и кокосово масло за брзо избелување на забите

Ниту еден производ не ги отстранува 100% дамките од кафе, цигари и газирани пијалаци кои со години се таложат на забите.

prasok-za-pecivo-i-kokosovo-maslo-za-brzo-izbeluvanje-na-zabite-01.jpg

Но, овој рецепт има моќ да направи чудо за вашата насмевка.

Позитивниот ефект ќе го забележите по само неколку дена користење.

За да ја подготвите смесата потребни ви се 3 состојки:

  • Прашок за печиво
  • Кокосово масло
  • Масло од нане

Потребна ви е и тегла.


Подготовка:

Ставете 5 лажици прашок за печиво во тегличката и прелијте со 4 лажици кокосово масло. На крајот ставете 10-15 капки масло од нане и промешајте.

Прашокот за печиво избелува, кокосовото масло делува антибактериски, а нането ќе го освежи здивот.

Напиши коментар