Здраво тело

Прочистете ги бубрезите со овој пијалок

Кога бубрезите ќе бидат преоптоварени со токсини, може да дојде до заболување на бубрезите и мочниот меур, а токму тие токсини ги внесувате во своето тело преку пијалоците и храната.

Кои се најголемите непријатели на бубрезите?

Животински протеини,

Сол,

Генетски модифицирана храна,

Газирани пијалоци,

Млечни производи,

Кофеин,

Цигари.

Оброк во чаша за прочистување на бубрезите:

Состојки:

½ лимон

1 излупено киви,

¼ филџан ореви,

1 банана,

½ китка магдонос,

1 филџан вода.

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендeр, додадете вода, се заедно добро измешајте и послужете.

Напиши коментар