Здраво тело

Рецепт за прочистување на организмот

Потребни состојки:

*1,5 лажици овесни зрна

*1,5 чаши вода, врела

Начин на подготовка:

  • Исплакнете ги овесните зрна
  • Полиете ги со врелата вода и оставете ги така во текот на ноќта, но не помалку од 12 часа.
  • Процедете.

*Се конзумира по една чаша наутро и навечер пред јадење во форма на топол пијалок. Пожелно е да се користи една година.

*Рецептот е за прочистување на панкреасот, црниот дроб, бронхите, белите дробови. Исто така го подобрува холестеролот и влијае добро против запек. Ја подобрува функцијата на срцето и ја зајакнува работата на нервниот систем.

 

Напиши коментар