Мода

Шал од вештачко крзно – омилен моден детаљ оваа зима

Во современите модни трендови, особено во последните неколку сезони, шаловите и наметките од вештачко крзно се повторно во фокусот.

Овие елегантни модни детали имаат моќ најобичната комбинација да ја трансформираат во луксузна.

Шалот од вештачко крзно можете да го искомбинирате на безброј начини, а слободата на комбинирање оди толку далеку што овој моден детаљ некои дами го стилизираат со спортски и лежерни комбинации.

Сепак шалот од вештачко крзно најдобро изгледа во комбинација со класична верзија на макси капут, кошула и панталони или сукња со висок струк.

 

Напиши коментар