Мојата кујна

Сладолед торта

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

2 кеси сладолед од ванила

2 кеси сладолед од чоколадо

млеко

300 гр пишкоти

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Посебно се матат сладоледите според упатството на кесичката. Пишкотите се ставаат во 200 мл млеко, се ставаат во плех, па се става сладолед од ванила, па пишкота, па сладолед од чоколадо.

Ставете ја тортата во ладилник и уживајте.

Може да ја декорирате по желба.

Напиши коментар