Убавина

Совршена домашна маска против расцветани врвови

оклку косата ви е многу слаба и цвета, има опција да се справите со проблемот во домашни услови! Внимателно исчешлајте ја косата и сплетете ја во две плетенки. Измешајте еднакви делови масло од праска и маслен раствор на витамин А ( и двете ги има во аптеките). Со помош на памук, намачкајте ги плетенките по должина. Останете така 2-4 часа.

Потоа пуштете ја косата и измијте ја со шампон. Измешајте 1 со 1 балсам за коса со мед. Нанесете од средината на косата надолу. Ставете капа за бања или пластична кеса и покријте ја главата со крпа. Останете така околу еден час, час и половина. Измијте повторно со шампон.

Повторувајте ја постапката еднаш или два пати месечно.

Напиши коментар