Мода

Стил на денот – рамни сандали

Летото е идеално време да ги размазите своите стапала и да ги одморите од високите потпетици.

Во високите потпетици секако уживаме, но рамните сандали многу често ги бираме во топлите летни денови. Оваа година дизајнерите понудија голем избор на модели.

Иако можеби на прв поглед не изгледаат секси и заводливо, во рамни сандали можете да изгледате многу гламурозно. Во комбинација со долг фустан, тие се одличен избор за една летна вечер.

Погледнете кои модели ги освоија нашите срца ова лето!

Напиши коментар