Art & Crafts

Супер трикови кои ќе ни го олеснат животот во зимските денови

Ние секогаш сме тука да помогнеме, па така и овој пат ќе се обидеме да направиме да уживате во овие зимски денови наместо да ги трошите на нервози. Затоа што знаеме колку многу некои работи знаат да не нервираат и едноставно на моменти да ја мразиме зимата, решивме да ви го олесниме малку животот со овие наши хакови за во зимски денови.

0-super-trikovi-koi-kje-ni-go-olesnat-zivotot-vo-zimskite-denovi-kief-mk

Погледнете ги и уживајте во зимата и снегот.

Снег и мраз на шофершајбната

1-super-trikovi-koi-kje-ni-go-olesnat-zivotot-vo-zimskite-denovi-keif-mk

Без грижи ако немате пластичен чистач на стакла во моментот, исчистете ја со вашата стара картичка за момент.

Замрзната брава

2-super-trikovi-koi-kje-ni-go-olesnat-zivotot-vo-zimskite-denovi-keif-mk

Замрзнатите брави најлесно се отклучуваат со загреан клуч. Немата потреба од менување или уништување на бравата, доволно е само да го загреете клучот со запалка и да ја одклучите.

Вашата кожа има тенденција да се лупи

5-super-trikovi-koi-kje-ni-go-olesnat-zivotot-vo-zimskite-denovi-kief-mk

Ако вашата кожа се лупи во зимски денови, пробајте да користите креми за негување наместо хидратантни.

Насекаде вода од обувките

4-super-trikovi-koi-kje-ni-go-olesnat-zivotot-vo-zimskite-denovi-keif-mk

Земете еден стар послужавник и ставете песок и камчиња во него. Наместо чевлите во фиоката, ставете ги на послужавникот – верувајте ни, тие ќе се исуши веднаш!

Оштетена коса

6-super-trikovi-koi-kje-ni-go-olesnat-zivotot-vo-zimskite-denovi-kief-mk

Користете крема за да ја регенрирате вашата оштетена „смрзната“ коса.

Како да ги одстраните упките од вашиот омилен џемпер

3-super-trikovi-koi-kje-ni-go-olesnat-zivotot-vo-zimskite-denovi-keif-mk

Користете обичен брич кој нежно и лесно ке ги отстрани тие топчиња од вашиот омилен џемер.

Напиши коментар