Убавина

Три килограми помалку за само 5 дена со суви сливи

Диетата со суви сливи спаѓа во таканаречените брзи диети и наменета е за сите вас кои во краток врменски период (од 3 до 5 дена ) сакате да ослабете од 2 до 3 килограми.

Подобрете го имунитетот и ослободете се од вишокот на килограми.

Диетата со суви сливи препорачува внесување од 6 суви сливи по порција кои не снабдуваат со околу 15 грама шеќер фруктоза и глукоза и со околу 25 грама јагле хидрати.

Пример за мени за еден ден диета со сливи

Појадок: 6 суви сливи

Ужинка: една свежа јаболка

Ручек: виршла и варено јајце

Ужинка: повторете го ручекот

Вечера: чаша нискомален јогурт

Треба да се напомене дека оваа диета се препорачува исклучиво за оние кои немаат никакви здравствени проблеми, па затоа консултирајте се со својот доктор пред да поченете да ја применувате.

Со цел диетата да биде што поефикасна, потребна е и физичка активност 15-20 минути дневно.

Доколку се придржувате кон менито, оваа брза диета ќе ви помогне да се ослободите во просек по еден килограм дневно, ефектот ќе го зголемите доколку редовно вежбате.

Напиши коментар