Убавина

Уникатен пијалок кој ќе ви помогне да добиете рамен стомак за само 7 дена!

Сите коишто барем еднаш се обиделе, знаат колкав напор е потребен за да дојдете до тело од соништата.

А и неретко се случува за секојдневната рутина во нашите животи да направи дел од добрите навики коишто сме ги имале едноставно да исчезнат. Не внимавате доволно на исхраната, ги прескокнувате вежбите и додека да трепнете пак се појавува досадното стомаче.

Очигледно е дека диетата и вежбањето се вистинско решение, но никој не може да ве обвини поради фактот дека сакате побрзи резултати кои бараат помал напор.

Магичната состојка во случајов е токму бананата. Бананите не само што може да помогнат за детоксикација – кога се комбинираат со семе од лен, туку може и да ви го затегнат стомакот.

Состојки:

● 1 банана
● 1 портокал
● 1/2 шолја јогурт со низок процент на масленост
● 1 лажица кокосово масло
● прстофат ѓумбир
● 2 лажици семе од лен
● 2 лажици сурутка во прав.

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа уживајте во овој вкусен и исклучително здрав напиток!

Напиши коментар