Здраво тело

Ве боли главата? Овој еликсир ќе ви помогне побрзо од лекови!

Кога ќе не заболи главата, обично посегнуваме по било кој лек против болки кој го имаме при рака. Сепак, доколку го направите овој еликсир, тој многу ќе ви помогне, а во исто време и поволно ќе влијае на целиот организам, за разлика од апчињата.
Состојки кои ви се потребни:
 
– 500 гр мед
– 10 чешниња лук
– неколку зрна бибер
Излупете го лукот и секое чешне исечете го на половина. Ставете ги чешнињата лук во чиста тегла, додадете го медот и на крај зрната бибер. Затворете ја теглата и оставете ја така да отстои пет дена пред да започнете со консумација.
Кога ќе ве заболи главата консумирајте по една лажица од овој еликсир, но потрудете се секој пат да изедете и едно зрно бибер и едно парче лук од смесата.
Овој еликсир можете да го консумирате иако немате главоболки. Земајте по една лажица наутро и навечер на празен стомак за да го поправите имунитетот, да ги елминирате бактериите, да го поттикнете варењето, да го регулирате шеќерот и крвниот притисок.

Напиши коментар