Bridal

Венчаници кои ќе бидат хит следната пролет

Monique Lhuillier, Lela Rose, Oscar de la Renta, Victoria Kriyakedes, Elizabeth Fillmore се само дел од дизајнерите кои го претставија овој тренд.

Трендот со таканаречените slip фустани стигна и меѓу невестите!

Monique Lhuillier, Lela Rose, Oscar de la Renta, Victoria Kriyakedes се само дел од дизајнерите кои slip фустаните ги поставија како еден од водечките трендови за пролет 2017, па доколку планирате свадба ова или следното лето, и го сакате минимализмот, можеби тука се крие вистинскиот фустан за вас. Женствени и едноставни, тие на суптилен начин го истакнуваат женското тело и оставаат простор главниот акцент да биде на вас и на вашата убавина, а не на она што го носите

Напиши коментар