Мода

Вера Ванг со нова колекција пролет/лето 2016

Поранешен главен уредник на американското издание на магазинот Vogue и хероината од популарната ТВ серија Сексот и градот- Вера Ванг , за претстојната сезона подготви неверојатна креации во кои доминираат црна и бела боја.

Погледнете ја нејзината најнова колекција пролет/лето 2016.

Nova kampanja kolekcije Vera Wang za proleleće 2016.

Nova kampanja kolekcije Vera Wang za proleleće 2016.

Nova kampanja kolekcije Vera Wang za proleleće 2016.

Nova kampanja kolekcije Vera Wang za proleleće 2016.

 

 


Напиши коментар