Art & Crafts

Ви загорел садот? Еве ефикасно решение!

Што ви е потребно?

-Една чаша оцет

-Две супени лажици сода бикарбона

-Чаша вода (Ако е неопходно, може да биде и повеќе)

Како да постапите?

-Ставете вода на дното на садот

-Додадете го оцетот

-Ставете го на оган и оставете да зоврие

-Откако ќе зоврие, отстранете го од оган и додадете сода бикарбона

-Иструрете ја течноста и започнете со чистење

 

Напиши коментар