Мојата кујна

Вкусен сос за чипс

Потребно е:

  • 4 млади кромидчиња, ситно исечкани
  • 1 лажица свеж копар, ситно исечкан
  • 400 мл павлака
  • 1/2 лажиче сол
Подготовка: Во длабок сад ставете ги павлаката, кромидчињата и зачинете со сол. На крај, ставете го ситно исечканиот копар и сето убаво измешајте го. Ставете го сосот во фрижидер да се олади пред да го послужите со чипс.

Напиши коментар