Мојата кујна

Вкусно тирамису од јагоди

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ :

1 путер

800 г исчистени јагоди, исечени

4 дл сок од јаболко

3 слатки павлаки ( 6 дл )

2-3 кесички шлаг

1 лажица шеќер

2 кеси ванилин шеќер

хопла ( 4 дл )

10 г излупени бадеми, исечени

1 лажица масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

На пандишпанот кој претходно го подготвивте, или пак се одлучивте да купите готов исипете го сокот од јаболка колку да омекне. На него ќе го премачкате подготвениот фил и ќе ги наредите јагодите.

Во хоплата која врие додадете 1 лажица шеќер и 1 ванилин шеќер и со додавање на зацврстувач ќе го зацврсти и шлагот.

Со лажица размешајте ги слатките павлаки. Со лесната крема рамномерно премачкајте и преку јагодите.

Во тава растопете путер и на него малку попржете ги бадемите. Внимавајте да останат светли.

Тргнете ги од топлината, додадете 1 ванилин шеќер и ставете го преку јагодите. Пред послужување држете го 3 часа во замрзнувач.

На крајот одозгора изрендајте бела чоколада.

Напиши коментар